
Splošno
Spoštovane stranke naprošamo, da pri prvem obisku v pisarni s seboj prinesejo vso dokumentacijo s katero razpolagajo in se že njim zdi, da bi v zadevi lahko bila pomembna, oziroma dokumentacijo po telefonskih navodilih odvetnika. Pri dopolnjevanju dokumentacije pa se bodo stranke ravnale po navodilih odvetnika. V primeru, da določene dokumentacije sami ne morete pridobiti, jo bomo pridobili mi.
Odškodninske zadeve
Spoštovane stranke naprošamo, da zaradi možnosti kar najhitrejše rešitve odškodninske zadeve in v izogib nepotrebnim stroškom, potem in administriranjem v zvezi z uveljavljanjem odškodninskih ali drugih zahtevkov iz naslova različnih zavarovanj v pisarno dostavijo naslednjo priporočljivo dokumentacijo, kot sledi:
1. Prometne in druge nezgode vezane na uporabo motornih vozil
1. PODATKI O NESREČI:
podatke o povzročitelju prometne nesreče ( ime in priimek voznika, ime in priimek lastnika vozila, registrsko številko vozila, številko zavarovalne police in naziv zavarovalnice pri kateri je sklenjeno obvezno zavarovanje povzročitelja)
podatke o vozilu v katerem so bili udeleženi v prometni nesreči ( ime in priimek voznika, ime in priimek lastnika vozila, registrska številka vozila, številka zavarovalne police in naziv zavarovalnice, pri kateri je vozilo zavarovano)
fotokopijo zavarovalne police (AO+)
fotokopijo prometnega dovoljenja (avtomobilski kasko, materialna škoda na vozilu)
fotokopijo vozniškega dovoljenja (AO+)
evropsko poročilo o prometni nesreči ali policijski zapisnik, samo v primeru, če s to listino razpolagate, sicer zapisnik v primeru potrebe pridobimo sami
2. ZDRAVSTVENA DOKUMENTACIJA:
vse izvide specialističnih pregledov (sprejemni izvid in kontrole)
fizioterapevtske kartončke ali izvid fizioterapevta
potrdilo osebnega zdravnika o poteku zdravljenja (čas zdravljenja, opis trajnih posledic,…) in fotokopijo zdravstvene kartoteke za čas zdravljenja ter fotokopijo knjigo dežurstev (če ste prvo pomoč iskali v dežurni ambulanti)
potrdila o upravičeni odsotnosti z dela – bolniške liste (za vsak mesec posebej) in odločbe Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (kadar bolniški stalež traja več kot mesec dni)
fotografije poškodovanega dela telesa (ni obvezno)
3. PODATKI O PREMOŽENJSKI ŠKODI:
Dokazila o višini škode na vozilu (račun, predračuni)
potrdilo Vašega delodajalca o neto razliki med plačo, ki ste jo prejeli ob rednem opravljanju dela in plačo, ki ste jo prejeli v času bolniškega staleža (potrdilo naj izstavi računovodstvo oziroma odgovorna oseba) ali plačilne liste za čas trajanja bolniškega staleža in za obdobje 3. mesecev pred nesrečo
račune v zvezi z opravljenimi zdravniškimi storitvami (fizioterapija, kiropraktik,…), prevozi od doma do zdravstvenih ustanov (nadomestno vozilo, taxi, avtobus, vlak,…)
specifikacijo prevoženih kilometrov v zvezi z nesrečo
ostalo po navodilih odvetnika glede na specifike primera
2. Ostale nezgode (zavarovanje civilne odgovornosti)
1. PODATKI O NEZGODI:
podatke o povzročitelju oziroma odgovorni osebi (npr. lastniku nevarne živali, imetniku nevarne stvari itd.)
podatke o sklenjenem zavarovanju civilne odgovornosti (številko zavarovalne police in naziv zavarovalnice pri kateri je sklenjeno zavarovanje)
podatke prič očividcev nesreče
fotografije mesta nesreče
v primeru delovne nesreče tudi prijavo nezgode pri delu (obrazec ER8) ali zapisnik službe iz varstva pri delu ali zapisnik delovnega inšpektorja
2. OSTALA DOKUMENTACIJA:
- enako kot pri prometnih nezgodah
3. Nezgodna, življenjska zavarovanja in druge oblike osebnih zavarovanj:
Stranke prosimo, da dostavijo aktualno zavarovalno polico, veljavno v času zavarovalnega primera (nezgoda, smrt, doživetje..). Hkrati je potrebno v primeru nezgodnega zavarovanja priložiti tudi vso zdravstveno dokumentacijo, kot je navedena zgoraj.. V primeru smrti je potrebno predložiti dokazilo o smrti zavarovane osebe in ostale dokumente po navodilu odvetnika..
Pogodbene zadeve
Za sestavo vseh vrst pogodb o nepremičninah stranke prosimo, da dostavijo fotokopijo obeh strani osebne izkaznice in davčno številko vsake pogodbene stranke in podatek o nepremičnini (naslov, parcelno številko in katastrsko občino), ki je lahko razviden iz kakršnegakoli dokumenta s katerim stranka razpolaga, ne glede na njegovo starost (pogodba, posestni list, izpisek iz zemljiške knjige, mapna kopija, sklep o dedovanju itd). Vse ostale potrebne ažurne dokumente pa pridobi odvetnik sam. Cenitev nepremičnine za sestavo pogodbe ni potrebna, razen izjemoma!
|